Skip Navigation

Koupit!

Cena: 55148.00 CZK
Množství:
tisk
kotle na tuhá paliva » KOTLE NA UHLÍ

SLOKOV Variant SL14E EKODESIGN

Popis kotle
Kotle jsou vyráběny se standartní vstupní a výstupní přírubou typu „Slokov“ (4x šroub M12). Toto provedení umožňuje snadnou výměnu staršího kotle SLOKOV za kotel nový. Protipříruby jsou vyráběny s vývodem DN65. Vstupní a výstupní příruba na kotli nemají stejnou polohu jako příruby u kotlů SL27, SL27-3, SL33, SL33-3, SL27-4 a SL33-4 (kotle na uhlí od firmy SLOKOV). Kotel splňuje 4. třídu dle ČSN EN 303-5 a EKODESIGN dle 2015/1189. Lze objednat i s protipřírubou G6/4″, popř. G2 vnitřní závit.

Dostupnost: máme SKLADEM
AKCE DOPRAVA ZDARMA Po CELÉ ČR !!!

U zboží označeného „ přijímáme předobjednávky „ budete zařazeni do pořadníku a Vaše objednávka budou postupně vykryta tak jak bude přicházet zboží z výrobního závodu.

Při osobním odběru, nebo při platbě převodem Vám poskytneme slevu.


Konstrukce kotle

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou.
Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách. Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem, který je součástí ceny kotle. Vstup a výstup topné vody je opatřen přírubami DN 65. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně. Zatápěcí klapka se ovládá z boku kotle. Sazové otvory pro čištění kotle jsou na kotli umístěny z obou stran.

Použití kotle, palivo

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL E je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 13-33 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.
Předepsané palivo pro kotle VARIANT SL14E, SL20E, SL27E, SL33E je dle ČSN EN 303-5–b hnědé uhlí, zrnění 20-40 mm, ořech 1, o minimální výhřevnosti 19,1 MJ/kg.
Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.
Kotle VARIANT SL-E jsou zařazeny podle ČSN EN 303-5 do třídy 4. Podle této normy musí být kotle připojeny k akumulačnímu zásobníku, který slouží k odvádění přebytečného tepla.

Hlavní rozměry kotle Slokov SL 14E

výška kotle 880 mm
hloubka kotle 715 mm
šířka kotle 450 mm
výška příruby topné vody-výstup 890 mm
výška osy kouřovodu 725 mm
výška příruby topné vody-vstup 215 mm
vzdálenost osy topné vody-výstup 275 mm
průměr odtahového hrdla 145 mm
« zpět