Skip Navigation

Koupit!

Cena: 68966.00 CZK
Množství:
tisk
kotle na tuhá paliva » KOTLE NA UHLÍ A DŘEVO

Kotel Slokov Variant SL34D EKODESIGN

Popis kotle
Kotle jsou vyráběny se standartní vstupní a výstupní přírubou typu „Slokov“ (4x šroub M12). Toto provedení umožňuje snadnou výměnu staršího kotle SLOKOV za kotel nový. Protipříruby jsou ale nově vyráběny s vývodem G2″ (vnitřní závit) pro snazší prvomontáž.

Kotel lze používat i po roce 2024.

Dostupnost: máme SKLADEM

AKCE DOPRAVA ZDARMA Po CELÉ ČR !!!

U zboží označeného „ přijímáme předobjednávky „ budete zařazeni do pořadníku a Vaše objednávka budou postupně vykryta tak jak bude přicházet zboží z výrobního závodu.


Při osobním odběru, nebo při platbě převodem Vám dáme další velkou slevu


Kotel splňuje 4. třídu dle ČSN EN 303-5 a EKODESIGN dle 2015/1189. Vysoká účinnost spalování, nízká spotřeba paliva. Zaměnitelné za starší typy kotlů Slokov.


Konstrukce kotle

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou.
Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách. Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem výkonu (TRV), který je dodáván jako příslušenství současně s kotlem. Vstup a výstup topné vody je standartně opatřen přírubami G2″, je možno si ale objednat i kotel s přírubami G 1 1/2″ nebo DN 65. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně.


Použití kotle, palivo

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL-D je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou kolem 34 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.

Kotel VARIANT SL34 D je určen pro spalování suchého dřeva s maximální vlhkostí 20%, tj. přířezů z kulatiny do pr. 100mm a délky do 330 mm, respektive štípaného dřeva s kůrou nebo bez kůry a hnědého uhlí (dle ČSN EN 303-5 – 1.2.2 fosilní palivo, b hnědé uhlí), zrnění 20-40 mm, ořech 1, o minimální výhřevnosti 19,1 MJ/kg. Výrobce doporučuje dřevo ukládat do přikládací šachty příčně, aby docházelo k plynulému odhořívání a sesuvu paliv. Při použití tzv. „netvarů“, je nutný zvýšený dohled obsluhy.

Dobrá funkce je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.
Kotle VARIANT SL-D jsou zařazeny podle ČSN EN 303-5 do třídy 4 a 3. Podle této normy musí být kotle připojeny k akumulačnímu zásobníku, který slouží k odvádění přebytečného tepla.

Rady a doporučení při výměně kotle

Kotle řady SL D byly v roce 2014 certifikovány na dřevo s výkonem, který přibližně odpovídá jejich označení (SL18D – 18kW, SL23D – 23 kW atd.). Kotle byly dodatečně certifikovány na další palivo – hnědé uhlí, a to se stejnými výkony, jako na dřevo. Problémem může být to, že je kotel schopný poskytnout i vyšší výkon, než je výkon odpovídající značení. Lze počítat, že při topení uhlím může být výkon vyšší až o 5 kW. V důsledku toho je lepší u instalací, které nejsou provedeny s akumulační nádrží, kotle mírně poddimenzovat.

Například :

Za nejčastěji v minulosti montované kotle SL27 doporučujeme jako náhradu kotel SL23D nebo kotel SL27E. U instalací, kde byl jako nový kotel za „starou“ SL27 zvolen kotel SL27D dochází k přetápění, k následnému dušení a dehtování kotle. Tyto problémy eliminuje akumulační nádrž, která by měla být montována téměř u všech kotlů s ruční dodávkou paliva.

ROZMĚRY KOTLE SL34D:

výška kotle 1030 mm
hloubka kotle 955 mm
šířka kotle 500 mm
výška příruby topné vody-výstup 1030 mm
výška osy kouřovodu 890 mm
výška příruby topné vody-vstup 215 mm
vzdálenost osy topné vody-výstup 450 mm
Průměr kouřovodu 160 mm
Vstupní a výstupní příruba G2 – vnitřní závit
« zpět