Skip Navigation

Koupit!

Cena: 68127.00 CZK
Množství:
tisk
kotle na tuhá paliva » KOTLE NA UHLÍ

SLOKOV Variant SL33E EKODESIGN

Popis kotle
Kotle jsou vyráběny se standartní vstupní a výstupní přírubou typu „Slokov“ (4x šroub M12). Toto provedení umožňuje snadnou výměnu staršího kotle SLOKOV za kotel nový. Protipříruby jsou vyráběny s vývodem DN65. Vstupní a výstupní příruba na kotli mají stejnou polohu jako příruby u kotlů SL27, SL27-3, SL33, SL33-3, SL27-4 a SL33-4 (kotle na uhlí od firmy SLOKOV).
Lze je tedy jednoduše vyměnit kus za kus.

Kotel SL 33 je náhrada za kotel Kovoděl K33. Vše na sebe pasuje.

Je však třeba počítat s větší šířkou kotle a s větší násypnou šachtou u SL33E (kotel potřebuje více místa do boku a dopředu u SL33E).
Kotel splňuje 4. třídu dle ČSN EN 303-5 a EKODESIGN dle 2015/1189. Lze objednat i s protipřírubou G6/4″, popř. G2 vnitřní závit.

Dostupnost: máme SKLADEM

AKCE DOPRAVA ZDARMA Po CELÉ ČR !!!

U zboží označeného „ přijímáme předobjednávky „ budete zařazeni do pořadníku a Vaše objednávka budou postupně vykryta tak jak bude přicházet zboží z výrobního závodu.


Při osobním odběru, nebo při platbě převodem Vám poskytneme slevu.>
Konstrukce kotle

Kotel je svařen z ocelových plechů. Vnitřní prostor je rozdělen vodní přepážkou na násypnou šachtu, spalovací komoru a výměník, kterým proudí spaliny ke kouřovému hrdlu. Pod spalovací komorou a násypnou šachtou je dvoudílný rošt, ovládaný z boční strany kotle pákou.
Regulace sekundárního vzduchu přiváděného do spalovací komory zvyšuje účinnost kotle. Primární vzduch je přiváděn pod rošt regulovatelnou klapkou v popelníkových dvířkách. Regulace se provádí ručně nebo automatickým regulátorem, který je součástí ceny kotle. Vstup a výstup topné vody je opatřen přírubami DN 65. Kouřovod je v ose kotle na zadní straně. Zatápěcí klapka se ovládá z boku kotle. Sazové otvory pro čištění kotle jsou na kotli umístěny z obou stran.

Použití kotle, palivo

Ocelový teplovodní kotel VARIANT SL E je zdrojem tepla vhodný pro vytápění bytů, rodinných domků, provozoven a obdobných objektů s tepelnou ztrátou 13-33 kW. Otopný systém může být s otevřenou nebo tlakovou expanzní nádobou, samotížným nebo nuceným oběhem otopné vody, s maximálním přetlakem 200 kPa.
Předepsané palivo pro kotle VARIANT SL14E, SL20E, SL27E, SL33E je dle ČSN EN 303-5–b hnědé uhlí, zrnění 20-40 mm, ořech 1, o minimální výhřevnosti 19,1 MJ/kg.
Dobrá funkce kotle je podmíněna kromě odborné instalace také potřebným komínovým tahem a správnou obsluhou.
Kotle VARIANT SL-E jsou zařazeny podle ČSN EN 303-5 do třídy 4. Podle této normy musí být kotle připojeny k akumulačnímu zásobníku, který slouží k odvádění přebytečného tepla.

Hlavní rozměry kotle Slokov SL 33E

výška kotle 1030 mm
hloubka kotle 880 mm
šířka kotle 500 mm
výška příruby topné vody-výstup 1035 mm
výška osy kouřovodu 890 mm
výška příruby topné vody-vstup 215 mm
vzdálenost osy topné vody-výstup 375 mm
průměr odtahového hrdla 160 mm
« zpět